KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13824005
nr 1382 4005
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Torrnålsgravyrer, 4 st. Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerade, numrerade 3/150, daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramade löst blad
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:05:13
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage